Jdi na obsah Jdi na menu
 


DIskuze!!!

22. 11. 2008
Ahoj, zde můžete diskutovat o plemenu Brazilská fila...:-D
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

diskuze

(Petra, 3. 2. 2009 18:16)

ahoj taky by mě zajímalo jak je náročný chov fily moc bych ji chtěla,ale pořád se dočítám jak není vhodná pro začátečníky má složitou povahu,necvičí se,ale vychovává atd.děkuji předem za každou odpověd

Re: diskuze

(eva, 25. 12. 2015 16:42)

Je to pes,který potřebuje ke svému zdárnému vývoji aby pobýval co nejvíce se svým pánem a jeho rodinou.V žádném případě to není pes do kotce už i kvůli své krátké srsti.Jednou fila navždy fila.

ahoj

(Zoeee, 25. 11. 2008 17:00)

Ahoj,
my osobně máme již druhé plemeno tohoto druhu- toho prvního ,,filáka,, měli naši, ted už toho svého mám i já, sama jsem se divila, že i když jsem úplný začátečník, nemám s tím problémy...já osobně si nemůžu stěžovat...A co vy??:-)

Re: Ahoj filáci

(Helena, 19. 7. 2015 6:17)

Ahoj, ráda bych se přidala do diskuze. Máme 10 měsíčního pejska braziláka. Je to božan, chytrej hodnej i když ted procházíme pubertou a zkouší co si může dovolit.Chce to pevnou ruku a pravidla. Tohle plemeno mne uchvátilo. Měla jsem zlatého kokršpaněla, voříška, labradorskkého retrívra, ale tohle plemeno to je něco!! Naprostá láska propadla jsem mu. Máme dvě malé děti 5 a 1,5 roku. Baron, tak se jmenuje naše uslintané mládě je s námi v domě, máme velkou zahradu, ale přesto doporučuji dlouhé procházky. Miluje naše děti a za rodinu by dal život. Oddané plemeno - to sedí..

Re: Ahoj filáci

(Helena, 19. 7. 2015 6:21)

Ahoj, ráda bych se přidala do diskuze. Máme 10 měsíčního pejska braziláka. Je to božan, chytrej hodnej i když ted procházíme pubertou a zkouší co si může dovolit.Chce to pevnou ruku a pravidla. Tohle plemeno mne uchvátilo. Měla jsem zlatého kokršpaněla, voříška, labradorskkého retrívra, ale tohle plemeno to je něco!! Naprostá láska propadla jsem mu. Máme dvě malé děti 5 a 1,5 roku. Baron, tak se jmenuje naše uslintané mládě je s námi v domě, máme velkou zahradu, ale přesto doporučuji dlouhé procházky. Miluje naše děti a za rodinu by dal život. Oddané plemeno - to sedí..

Diskuze

(Helča, 22. 11. 2008 23:21)

Zajímalo by mě, jaké máte osobní zkušenosti s tímto plemenem, jestli je vhodné i pro začátečníky..děkuji za odpověď..

Re: Diskuze

(petr, 25. 11. 2012 20:24)

fila je pes na hlidani i jako domaci mazlicek,je tolerantni k lidem co zna k cizim ne!mam dvouletyho kluka a pes na nej neda dopustit!brazilska fila je pes ktery nema mezi jinymy plemeny konkurenci!hlavne je to moc velky hlidac a nevi kde jsou hranice kdyz jde o hlidani panicka ci rodiny!fila neni pro kazdeho!fila je zbran!

Kojná fena

(Zuzífek, 23. 11. 2011 12:49)

PROSÍME o POMOC !! Hledáme kojnou fenu pro malá vlkodavčata, uhynula jim maminka a je jich 10!! Chovatelka se samozřejmě stará, ale kdyby aspoň na pár dní převzal několik štěňat někdo komu se narodil méně početný vrh velkého plemene, byla by to velká pomoc. Nejlépe Vysočina, jižní Morava...štěňata jsou den stará. Prosím o sdílení....
ircacizhor@seznam.cz

Hledáme nevěstu ke krytí

(Brad, 28. 12. 2010 16:53)

Brazilská fila - BRAD Z Berchtoldova rodu je žíhaný, 3-letý pes, má
výborné DKK 0/0, výstava: CAC, 1X RES CAC. Kvalitní exterier, předpoklad typických povah, výborný hlídač. Otec ARTON Amazona Pets DKK 0/0, titul CAC ČR, CAC SLO, matka OFELIE Strážnický ráj, titul CAJC SLO, CAC ČR

VÍCE INFORMACÍ na e-mailu j.pikartova@seznam.cz

PsiLaska.cz

(duvi, 27. 8. 2009 11:16)

Ráda bych Vás pozvala do Království Pejskařů na http://www.PsiLaska.cz , kde si ve velkém organizujeme psí srazy. Určitě tam poznáte spoustu nových kamarádu :-) A nejen psích :-)

diskuze

(Zoee, 25. 2. 2009 9:24)

Ahoj,
tak konkrétně ten můj potvrzuje pravidlo o oddanosti pánu, je děsně přítulný, rád si hraje atd.. k rodině a to celé je oddaný, pozná kdo do ní patří a kdo ne:-) jen na ty kdo k nám chodí 2krát ročně si musí zvyknout, ale i tak to není problém..
K dětem je tolerantní, kdysi mi někdo vyprávěl, že jeho file šlo batole až do misky do žrádla a on nic.. nemyslím proto, že by něco hrozilo, když se budou od štěňátka seznamovat a on bude vědět, že patří k tobě..:-)K cizím lidem ale už tolik tolerance nemá:-D, je ale pravda že by si ho nikdo netroufl pohladit, na to fila opravdu není:-D ale všechno je o výchově;-)
Nevím jestli je dobrý nápad, hlavně pokud máte dům se zahradou, mít ho doma.. Můj pes totiž nadevše miluje běhání po venku, slunění, lenošení..:-)
Nevím, jestli jsem ti alespon trošku pomohla každopádně z vlastní zkušenosti můžu říct, že bych si filu klidně pořídila znovu:-)
Pokud máš další dotazy, klidně se ptej, ráda ti na ně odpovím..

diskuze

(Petra, 17. 2. 2009 9:32)

Ahoj,děkuji moc za odpověd jsem na tom stejně první pes,žádné zkušenosti.Taky jsi první člověk,který mě doopravdy potěšil,díky.Otázek bych měla asi tisíc,nevím na co se prvně zeptat.Jaký je k cizím lidem,k jiným dětem,vím že miluje rodinu,hlavně svého pána,ale co Ti ostatní.Bydlíme v domku s tchýni a švagrem,který má 2 děti.Všichni máme svůj vchod.Chtěla bych aby byl s námi doma a chodit s ním hodně ven.Nejvíc mě zajímá výchova.Nechci Tě obtěžovat,musela bych tady strávit celý den než bych to vypsala,ale děkuji moc za každou odpověd.

diskuze

(Zoee, 16. 2. 2009 19:26)

Ahoj, no tak já osobně teď mám filáka(rok starý) a jsem uplný začátečník, jak v chovu fil tak i obecně je to můj první pes...
Můžu říct, že jsem taky slyšela, jak je to těžké plemeno atd, ale nakonec jsem sama zjistila, že jediné co potřebuje je starost o něj, tak jako každý pes a pak taky nepovolovat, prostě být přísný:-)... pokud bys měla ještě nějaké otázky tak napiš, ráda ti na ně odpovím:-)